השירותים שלנו

בדיקת נכס חדש מקבלן

על פי חוק חייב כל קבלן בנייה לספק אחריות על איכות הבנייה וטיב העבודה. האחריות חייבת להיות בלי תנאים מגבילים או סייגים וסעיפים נסתרים. הקבלן מחויב לטפל ולתקן כל ליקוי שיתגלה גם לאחר קניית הנכס.

הקבלן למעשה מחויב לטפל בכל ליקוי שנובע מחוסר התאמה לתקנים ולתקנות.

זה כולל –

  • תקנות חשמל
  • תקנות תברואה
  • תקנות כיבוי אש
  • תקנות הג”א
  • תקנות רשות התכנון.
  • בדיקת ליקויים בנכס חדש

תוך שנה מעת רכישת הדירה אמור הקונה להודיע לקבלן על כל ליקוי שהתגלה בנכס. לא תמיד זה אכן יתגלה במהלך השנה הראשונה לרכישה. במקרה כזה על הקונה להודיע לקבלן תוך זמן סביר על הליקוי.

בגלל שזה עשוי להיות בעייתי, חשוב לערב בשלבים הראשונים לאחר קניית הנכס, איש מקצוע מתחום בדק בית. הוא זה שיידע לאתר תוך זמן קצר כל ליקוי בנכס. חשוב לציין כי כל ליקוי שמתגלה על ידי חברה מקצועית לבדק בית, הוא קביל גם מבחינה משפטית בכל מקרה שמתגלה עימות מול הקבלן בנושא הזה.

על מי מוטלת חובת ההוכחה?

חשוב לדעת שאין הגבלה על סוגי הליקויים בדירה וכל ליקוי שמתגלה בנכס אמור לעבור לטיפולו של הקבלן. אסור לקבלן להגביל את האחריות שלו רק לליקויים ספציפיים אותם הוא מפרט בחוזה המכר.

זוהי פעולה שהיא אסורה גם על פי חוק.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי בכל מקרה של ליקויים בנכס, חובת ההוכחה מוטלת על קונה הנכס ולא על הקבלן. מסיבה זו מומלץ מאוד לפנות אל איש מקצוע שיסייע באיתור כל ליקויי הבנייה.

המהנדסים של בדק בית אמורים להוכיח כי ליקויי הבנייה שהתגלו, נובעים כתוצאה מבניית המבנה על ידי הקבלן. במצב כזה הרוכש יהיה זכאי לקבלת פיצויים ולתיקון הליקויים.

מה מוכיחים אנשי בדק הבית?

למעשה כאשר אתם מכניסים לתמונה את המומחים לבדק בית, הם ייטיבו לאתר ליקויים שאתם לא שמתם לב אליהם או כאלה שרק בהמשך הזמן תוכלו להבחין בהם. כך הם ידעו להצביע על שימוש בחומרים שאינם איכותיים או כאלה שהם באיכות נמוכה. הם יוכלו להוכיח על דברים שנעשו שלא בצורה בטוחה ועוד.

קונים דירה חדשה? הזמינו את המומחים מ’זה בדק’. כך תוכלו לצאת לדרך עם ראש שקט ורגוע שקניתם נכס בטוח.

השירותים שלנו

שירותים נוספים

בדיקת נכס חדש מקבלן

אנשים רבים רוכשים נכס חדש מקבלן אך בפועל אינם יודעים כיצד הנכס יראה והאם הוא יעמוד בכל הסטנדרים והתקנים כפי שנרשמו במפרט הטכני בעת רכישת הנכס.

בדיקת נכס יד שניה

במהלך הבדיקה המומחה יבדוק את מלוא הנכס ויבנה דוח מפורט בהתאם למצב הנכס הנבדק ,והלקוח יקבל הסבר לגבי מצב ותקינות הדירה. הדוח יכלול תמונות מחירים ופתרון לתיקון הליקויים.

איתור רטיבות וליקויי בניה

בבדיקה יאתר המומחה את מקור הרטיבות/הנזילה ע"י מצלמת אינפרה מתקדמת עם ניסיון,מקצועיות וידע רב. המומחה יפיק דוח מפורט שיכלול תמונות ליקוי, פתרון ומחיר לתיקון הנזילה/ הרטיבות.

רכוש משותף

הקבלן ימסור את הבניין לנציגי וועד הבניין ע"י פרוטוקול של כל הליקויים שהתגלו בעיני הדיירים, אך כן יהיו פספוסים של ליקויים מהותיים שלא נראו בעיני הדיירים וכך יהיה קושי לנציגי הוועד להתמודד עם הקבלן.

בדיקה לאחר שיפוץ

עבודות שיפוץ של הבית עשויות לכלול מגוון תחומים. לא תמיד השיפוץ כולל גם עבודות על התשתיות או החלפת לוח החשמל. יש מקרים אשר בהם מדובר בסך הכול בשינוי של הקירות בבית.

בדיקת נכס

אתם נמצאים לפני הצעד הגורלי של החיים שלכם. קניית בית. נכס פרטי משלכם. הרבה סידורים ופרוצדורות כרוכים במהלך הזה. אך חשוב שלא לדלג על משימה חשובה אחת. בדק בית.

מבנים מסחריים

נניח ואתם מעוניינים לרכוש מבנה מסחרי, כגון מבנה משרדים, חנויות וכו. איך תדעו אם הנכס עומד בתקנים ואם קיימים ליקויים? תפנו אלינו לחברת "זה בדק" ואנו נפיק לכם דוח מסודר ומפורט עם תמונות והסבר.

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן