השירותים שלנו

רכוש משותף

כשם שדירה נמסרת לרוכשים על ידי הקבלן באמצעות פרוטוקול מסודר, כך בדיוק אמורים להימסר לדיירים, כל השטחים המשותפים. זה כולל את לובי הכניסה, את הגגות, את חזיתות הבניין, חדר המדרגות, החניון, חדרים משותפים במבנה כמו חדר משאבות, חדר גנרטורים, חדר אשפה וכן הלאה.
הבעיה היא שההליך הזה לא תמיד מתבצע כפי שהוא אמור להתבצע וזאת בגלל שלעיתים חברת הניהול אותה מינה היזם או הקבלן בעת אכלוס הבניין היא זו שחותמת על כלל הרכוש המשותף בשם הדיירים. במקרים אחרים, הדייר הראשון הוא זה שחותם על השטחים המשותפים בלי שהוא יבין בכלל על מה בעצם מדובר ומה עליו לבדוק לפני החתימה.

בדיקת רכוש משותף – לא כדאי לוותר
בגלל שזה המצב, חשוב ללמוד ולדעת שבדיקת רכוש משותף הינה בדיקה חשובה מאוד, לעיתים אף יותר מבדיקה של דירה פרטית. ברכוש המשותף עשויים להתגלות הרבה מאוד ליקויים ואם הבדיקה לא נעשית בזמן, אין באמת אל מי לפנות אחר כך לצורך ביצוע התיקונים הנדרשים.
אנשי מקצוע ידעו לאתר ולהבחין בכל בעיה או ליקוי על ידי שהם יבדקו ויסרקו את כל המקומות הנדרשים.

מה כוללת בדיקת הרכוש המשותף?
הבדיקה נעשית על ידי אנשי מקצוע אשר עוברים על כל הנכס וכותבים דו”ח ביקורת הנדסית. חשוב לציין שמדובר בדו”ח שהוא קביל גם בבית המשפט.
הדו”ח כולל –
• פירוט כל הליקויים המתגלים בעת הבדיקה עם המיקום המדויק שלהם בנכס כולל המלצות לביצוע התיקונים.
• אומדן כספי של הליקויים על פי מחירון קבוע.
• במקרים מסוימים תהיינה המלצות לביצוע בדיקות מעבדה שונות לאיכות החומרים או העמידות שלהם.
• המלצות לביצוע ביקורת ומעקב לאחר התיקונים.
• צילומים בהתאם לצורך של הנכס.

‘זה בדק’ – כך מבצעים בדק בית לרכוש משותף
לצורך ביצוע בדק בית לרכוש משותף וגם לבתים פרטיים, חשוב מאוד לפנות אל אנשי מקצוע מומחים שיש להם הן את הידע הנרחב בכל מה שקשור לנושא של בדק בית והן את הניסיון בביצוע בדיקות כאלה. מעבר לכך, ברור שעל החברה להיות מצוידת בכל הנדרש על מנת לאתר ליקויי בנייה שונים, בעיות באיטום, בשיפועים של חדר המדרגות וכן הלאה.
המומחים של ‘זה בדק’ יבצעו עבורכם את הבדיקה ויעניקו לכם ראש שקט.

השירותים שלנו

שירותים נוספים

בדיקת נכס חדש מקבלן

אנשים רבים רוכשים נכס חדש מקבלן אך בפועל אינם יודעים כיצד הנכס יראה והאם הוא יעמוד בכל הסטנדרים והתקנים כפי שנרשמו במפרט הטכני בעת רכישת הנכס.

בדיקת נכס יד שניה

במהלך הבדיקה המומחה יבדוק את מלוא הנכס ויבנה דוח מפורט בהתאם למצב הנכס הנבדק ,והלקוח יקבל הסבר לגבי מצב ותקינות הדירה. הדוח יכלול תמונות מחירים ופתרון לתיקון הליקויים.

איתור רטיבות וליקויי בניה

בבדיקה יאתר המומחה את מקור הרטיבות/הנזילה ע"י מצלמת אינפרה מתקדמת עם ניסיון,מקצועיות וידע רב. המומחה יפיק דוח מפורט שיכלול תמונות ליקוי, פתרון ומחיר לתיקון הנזילה/ הרטיבות.

רכוש משותף

הקבלן ימסור את הבניין לנציגי וועד הבניין ע"י פרוטוקול של כל הליקויים שהתגלו בעיני הדיירים, אך כן יהיו פספוסים של ליקויים מהותיים שלא נראו בעיני הדיירים וכך יהיה קושי לנציגי הוועד להתמודד עם הקבלן.

בדיקה לאחר שיפוץ

עבודות שיפוץ של הבית עשויות לכלול מגוון תחומים. לא תמיד השיפוץ כולל גם עבודות על התשתיות או החלפת לוח החשמל. יש מקרים אשר בהם מדובר בסך הכול בשינוי של הקירות בבית.

בדיקת נכס

אתם נמצאים לפני הצעד הגורלי של החיים שלכם. קניית בית. נכס פרטי משלכם. הרבה סידורים ופרוצדורות כרוכים במהלך הזה. אך חשוב שלא לדלג על משימה חשובה אחת. בדק בית.

מבנים מסחריים

נניח ואתם מעוניינים לרכוש מבנה מסחרי, כגון מבנה משרדים, חנויות וכו. איך תדעו אם הנכס עומד בתקנים ואם קיימים ליקויים? תפנו אלינו לחברת "זה בדק" ואנו נפיק לכם דוח מסודר ומפורט עם תמונות והסבר.

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן