השירותים שלנו

בדיקות קרקע לבנייה

בדיקות קרקע לבנייה היא דרך עבור בונים או יזמים לראות על מה הם שמים את ידם לפני שהם קונים אותה. זה נעשה על ידי הכנסת חיישנים באדמה, שימדדו דברים כמו איכות הקרקע, תכולת המים, יציבות הקרקע ועוד. בדיקות קרקע לבנייה הן סוג של מבחן גיאוטכני הנדסי המשמש לחקירת מאפיינים של האתר. בדיקות קרקע לבנייה נערכים בדרך כלל לפני בניית בניין או מבנה והם מבוצעים בדרך כלל גם בעת תכנון תשתיות כגון כבישים וצינורות. מטרת בדיקות קרקע לבנייה היא לענות על שאלות כמו: מה תהיה השפעת הבנייה המוצעת על הקרקע? איזה סוג של אדמה וסלע יש באתר הזה? כמה מים יש באדמה? כמה עמוק יהיה צורך לחפור את היסודות? והאם יש זיהום מי תהום באזור זה?

כמה עולה בדיקת קרקע?

בדיקת מחיר הקרקע תתבצע בקרקע לפני רכישתה. בדיקות קרקע ומחיר לבדיקה יכול לנוע בין 300 ל-500 דולר ובדרך כלל הבדיקה כוללת ניתוח ופרשנות של התוצאות. מחיר הרכישה עבור קרקע נקבע בדרך כלל על פי תנאי הקרקע וגורמים אחרים כגון מיקום וגודל. בדיקות קרקע לבנייה מבוצעות בדרך כלל על ידי קידוח חורים באדמה וישנם סוגים שונים של בדיקות שניתן לבצע בהתאם לדרישות הפרויקט. קיימת בדיקה מקדימה: שתפקידה לזהות את סוג הקרקע ומצבה הכללי לשימוש בחישובי תכנון, הבדיקה אינה מספקת מידע על שירותים או על פוטנציאל ההתיישבות, אבל בדיקה זו היא אחת מבדיקות הקרקע הזולות ביותר שקיימות. בדיקה ספציפית לאתר: מספקת מידע מפורט יותר על קרקעות ושירותים מאשר בדיקה מקדימה. והיא גם לוקחת בחשבון תכונות ספציפיות לאתר שעלולות להוות סיכון לבנייה.

מדוע כדאי לבצע בדיקות קרקע לבנייה טרם רכישתה?

אם אתם קונים חלקת אדמה לבניית בית, מחיר האדמה הוא אחד הגורמים החשובים ביותר. בדיקות קרקע לבנייה בודקות את הקרקע כדי לבדוק את איכות המים, דשנים, חומרי הדברה או מתכות כבדות. בדיקת מחיר הקרקע חובה לבצע לפני רכישת הנכס, הסיבה לכך היא שלאדמה יכולה להיות השפעה על מחיר הנכס. ניתן לבדוק את הקרקע במעבדות מקומיות או בחברות פרטיות לבדיקות קרקע אשר מספקות תוצאות מדויקות יותר. בדיקות קרקע ומחיר תלויות במה שאתם רוצים לברר? אם אתה רוצים מידע על דשנים או חומרי הדברה זה יעלה פחות מאשר לברר על מתכות כבדות.

למידע נוסף אודות בדיקות קרקע חפשו זה בדק

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן