השירותים שלנו

בדיקת ליקויים בשלד

שלד של בניין הוא מסגרת המבנה. בנייתו חייבת להיעשות בקפידה בשל חשיבותו בתמיכה במשקל המבנה. בדיקת שלד בניין היא חלק חשוב בתהליך בנייתו מפני שלבניין יכולים להיות הרבה ליקויים שונים. ייתכן שחלק מהפגמים הללו לא יהיו גלויים לעין בלתי מזוינת וזו הסיבה שחשוב לערוך בדיקת ליקויים בשלד הבניין, על מנת לגלות מה עלול להיות לא בסדר בו. סוג אחד של בדיקות שניתן לבצע על שלד בניין הוא ניתוח רנטגן. תהליך זה כולל הקרנת קרני רנטגן בחלק החיצוני של המבנה וחיפוש אחר סימנים של עיוותים או שברים במבנה. מטרת תהליך זה היא לוודא שאין בעיות מבניות נסתרות באתר הבנייה לפני סיום וכניסתם לשימוש. על ידי ביצוע ניתוח רנטגן, מבנים יכולים להימנע מבעיות מבניות חמורות על ידי היכולת לזהות אותן לפני שהן קורות.

ממה יכולים להיווצר ליקויי בניה בשלד?

ליקויי בניה שלד הוא ליקוי מבני במבנה. השכיח ביותר מבין הליקויים הללו הוא אובדן תמיכה אנכית, אשר עשויה לכלול יותר מקומה אחת. כדי שבניין יהיה תקין מבחינה מבנית, השלד (הנקרא גם המסגרת) צריך להיות בנוי מחומרים מתאימים והבנייה צריכה להיעשות בהתאם לנוהלי הבנייה הסטנדרטיים. אם התנאים הללו לא מתקיימים, ישנן מספר דרכים שבהן פגמים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי. כגון: סדקים בקירות, נזילות סביב חלונות ודלתות, רעפים שבורים או חסרים וכו’. ולכן, חובה לבצע בדיקת שלד בניין כדי לוודא שהבנייה בוצעה כראוי ועל פי הנהלים ואם מדובר בבניין ישן אז כדי לבדוק שבמהלך השנים לא חלה פגיעה במבנה בשל היותו ישן.

מה בודקת בדיקת ליקויים בשלד הבניין?

בדיקה לאיתור פגמים בשלד משמשת כדי לקבוע אם יש בעיות כלשהן עם האופן שבו הוא נבנה. תהליך זה כולל בדרך כלל בדיקה וניתוח ידנית של כל פיסת ברזל פלדה, לוח בטון ולוח קיר כדי לוודא שאין צורך לשנות דבר לפני שהם מכוסים על ידי חלקים אחרים של המבנה. ליקויי בניה שלד (SCCs) הם חריגות במבנה העל של הבניין. ליקויים אלו עלולים להימצא בכל שלב בבניית הבניין, והם עלולים לגרום לבעיות חמורות כמו אי יציבות מבנית וקריסה. בדיקת ליקויים בשלד בודקת את שלמות המבנה מבחינת מסגרת הפלדה באמצעות “קוביית שלד”. בעת הערכה של קוביית שלד, חשוב להסתכל על דברים כמו קורוזיה, חלודה, גיל, מצב הצבע וכו’. ניתן לזהות פגם בשלד במהלך בדיקת ליקויים בשלד. חשוב לציין ולהדגיש שבדיקת שלד בניין מהווה שלב חשוב בתהליך הבנייה מפני שהיא זה עוזרת לזהות בעיות שעלולות לצוץ כתוצאה של תהליך בנייה ולפני שהן קורות היא יכולה למנוע כל פוטנציאל לקריסה או חוסר יציבות בעתיד שיבוא.

למידע נוסף אודות בדיקת ליקויים בשלד חפשו זה בדק

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן