השירותים שלנו

בדיקת מבנה מסוכן

על בדיקת מבנה מסוכן

בדיקת מבנה מסוכן נעשית על ידי על ידי מהנדס בניין המוסמך לכך. בדרך כלל מהנדס מטעם הרשות המקומית, מבצע את הבדיקה עבור מבנים בתחומי הרשות. כאשר לאחר ביצוע בדיקת מבנה מסוכן המהנדס מגיע למסקנה, שהמבנה מהווה סכנה לעוברים בסביבתו או לגרים בו, הרשות המקומית מוציאה צו הכרזה על מבנה מסוכן. הצו יפרט את רמת המסוכנות של המבנה למתגוררים בו, לשכנים בסמוך ולעוברים והשבים ברחוב ואף יפרט את הפעולות בהם מחויב בעלי המבנה כדין.

צו מטעם הרשות המקומית

הגדרת מבנה בתור מבנה מסוכן על ידי המהנדס נעשית בין היתר, כאשר במהלך בדיקת יציבות מבנה התגלו, סדקים משמעותיים ביסודות או בשלד של המבנה. המצב יכול לנבוע כתוצאה מאירוע משמעותי כגון שריפה או לאחר הזנחה של שנים ושינויים משמעותיים בסביבת המבנה. הגדרת המבנה כמסוכן לאחר, בדיקת מבנה מסוכן על ידי המועצה המקומית, אינו בהכרח מחייב את פינוי הדיירים באופן תמידי. במקרים רבים ניתן לטפל בליקויים בגינם הוצא הצו, תוך הישארותם במקום.

דרכי פעולה אפשריים

כאשר המהנדס מטעם העירייה סבור שהסכנה הנובעת ממצבו של המבנה היא מידית ומסכנת חיים, הצו יורה לפנות את המבנה מכל הדיירים, תוך גידורו ומניעת כל גישה אל סביבתו. גם כאשר מבנה הוגדר על ידי המועצה כמסוכן, ניתן לבצע בדיקת מבנים של מהנדס מטעמכם, על מנת לקבל חוות דעת נוספת. לאחר קבלת חוות הדעת, יש לתת את הדעת לגבי דרך הפעולה הנכון עבורכם מול הרשות. במידה והמבנה אכן מסוכן, במקרים רבים, עדיף להסכים על התיקונים הנדרשים ועבודה עם המהנדס מטעם העיירה, לשם ביטול של הצו בהסכמה לאחר ביצוע של הפעולות הנדרשות.

בדיקת מבנה מסוכן עם חברה המתמחה בתחום

אם אתם מחפשים מידע נוסף לגבי ביצוע בדיקת יציבות מבנה כדאי לכם להיעזר בשירותים של הצוות המקצועי של חברת זה בדק. לחברה ניסיון וידע מקצועי נרחב בביצוע של בדיקת מבנים וביקורות על ליקויי בניה בפריסה ארצית רחבה. חברת זה בדק מספקת במקביל לביצוע בדיקת מבנה מסוכן ייעוץ משפטי משלים, לשם ליווי ומציאת פתרון מוסכם מול הרשות המקומית. בין שרותי החברה ניתן למצוא, בדיקת נכס חדש או יד שנייה לפני רכישתו, בדק בית לשמאי מקרקעין, בדיקת ההתאמה לתוכניות, איתור רטיבות במבנים משותפים, בדיקות ריצוף ועוד.

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן