השירותים שלנו

בדיקת מבנה מסחרי

למה צריך בדיקת מבנה מסחרי

בתחום עבודת הבנייה, נמצא הרבה פעמים כשלים פנימיים ואפילו מאד קטנים שיכולים להוביל לתאונות גדולות ומיותרות. אנו עדים בשנים האחרונות לעלייה חדה במספר המבנים המפונים מחשש לקריסה, מקרים של רשלנות בעת בנייה או תחזוקה של מבנים, במיוחד כשמדובר במבנים מסחריים שמכילים בכל יום אלפי אנשים. בדיוק בשביל למנוע מקרים טראגיים, חובה לעשות בדיקה, כפולה, של מבניים מסחריים כנגד סכנות.

מהי בדיקת מבנה

בדיקת מבנה נעשית על ידי מהנדס בנייה מקצועי, לרוב מטעם העירייה. במידה ויש חשש שמבנה מסחרי או פרטי מסוכן לאכלוס, המהנדס מאשש חששות אלו או מפריך אותן. בהתאם להחלטתו, סנקציות יכולות להיות מוטלות על בעלי הבניין, בעיקר מבחינה כלכלית.

מה כוללת בדיקת מבנה מסוכן

מבנה עלול להיות מסוכן מהרבה בחינות, לדוגמא לאחר שריפה שהתרחשה, עקב סדקים מרובים שהתגלו בבנייה, בעיות קריטיות ועמוקות ביסוד החשמלי של הבניין ועוד. מהנדס הבניין בודק כל בעיה לעומקה על ידי שימוש במכשור מתקדם ובהתאם לתקנים המקובלים בארץ. במידה והבניין לא מסוכן, עדיין יש לתקן את הכשלים בהתאם, על מנת שהבניין יוכל לאכלס אנשים ועסקים.

במידה ונמצא כי בדיקת מבנה מסחרי קבעה כי הבניין אכן מסוכן, המקום יגודר, יפונה ועל בעל הבניין לפעול בהתאם להנחיות העירייה. הדבר יכול לגרור קנסות על סיכון תושבים, הוצאות כלכליות על שיקום הבניין ואולי אפילו על הריסתו מיסוד לגמרי.

מי עושה בדיקת מבנה מסוכן

במידה ואינכם בטוחים באבחנה שבוצעה על ידי המהנדס מטעם הרשות, מומלץ תמיד, כמו בכל תחום אחר ,לקבל חוות דעת נוספת. חברת “זה בדק” עוסקת מזה שנים רבות במתן חוות דעת כזו לבעלי בניינים שונים על מנת לוודא בשיא הוודאות שאכן הקביעה, שעלולה להיות הרסנית עבור בעלים, אכן נכונה ומן הצד השני אם ישנן עוד סכנות שלא התגלו בכלל בבדיקה הראשונית.

ניתן להיעזר בחברה זו גם בתחום ייעוץ לשיקום הבניין, במידה והדבר אושר.

לסיכום

בניין שאינו עומד בתקני הבטיחות של המדינה הוא בניין שעלול לסכן נפשות רבות, לא משנה אם מדובר בבניין מגורים או בניין מסחרי. לכן, במידה ואתם לא בטוחים באבחנה של מהנדס העירייה מומלץ לבצע בדיקת מבנה מסחרי כחוות דעה שניה עם זה בדק.

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן