השירותים שלנו

בדיקת נכסים מקרקעין

על בדיקת נכסים מקרקעין

בדיקת נכסים מקרקעין לפני קניה חשובה גם עבור מי שקונה דירה חדשה וגם עבור מי שקונה דירה מיד שנייה. בדיקת נכסים מקרקעין לדירה חדשה מיועדת לאתר ליקויי בנייה של הקבלן הבונה, הן מבחינת עמידה בתקנים הנדרשים, בהתאם לחוזה והן לאיכות העבודה ולתפקודה, לדוגמא לוודא שהבידוד נעשה כראוי בשטח והנזילות יימנעו.

דירה חדשה מקבלן

ברכישת דירה חדשה ישירות מהקבלן, בדק בית הינו הליך מומלץ עם מסירת הדירה מהקבלן. בהליך בדיקת נכסים מקרקעין ובדק בית, המהנדס בוחן את המבנה לעומק, תוך שימוש בכלים ובאמצעים מיוחדים, המסייעים לו לזהות ליקויי בנייה שונים, שנוצרו במהלך הבנייה. ליקויי בניה נפוצים שמאותרים במהלך בדיקת נכסים הם, סדקים ורטיבות. נזילות ובעיות איטום וכדומה. ליקויי הבנייה יכולים להיות תוצאה של עבודה רשלנית או לא מקצועית, של קבלני הביצוע השונים. לאחר הבדיקה ניתן לדרוש מהקבלן טיפול ותיקון של הליקויים השונים שנמצאו או לחילופין פיצוי כספי עבורם.

יד שנייה

גם ברכישת דירה יד שניה, בדיקת נכס לפני רכישה חשובה, על מנת שתדעו למה אתם נכנסים ואלו עלויות נוספות יכולים לצוץ בהמשך. מבחינה כלכלית, ישנם  ליקויים שונים שאינם ברי תיקון בשלב זה, אך הם מורידים את הערך של הנכס. שמאי מקרקעין, על מנת לקבוע את המחיר הסופי של הנכס, צריך לקבל לידו את דוח בדיקת נכס לפני רכישה לשם, ביצוע הערכה מדויקת. לערך שנקבע על ידי השמאי, בהתבסס על דו”ח בדיקת נכסים יכולה להיות משמעות למשא ומתן מול המוכר. בדרך כלל הוא נועד, לצד דו”ח בדיקת גודל נכס לשם קביעת שווי הנכס עבור הבנק למשכנתאות. הדבר נדרש כאשר הקונה זקוק להלוואה לרכישת הנכס. כשמדובר על בדיקת נכסים מיסוי מקרקעין הבדיקה נדרשת עבור השמאי שמעריך את שווי הנכס. המשמעות של הערך שייקבע השמאי בהתאם לתוצאות בדיקת נכסים מקרקעין שקיבל לידיו,  לגובה מס השבח שיהיה על המוכר לשלם, על השבחת הנכס בעת שהנכס היה ברשותו.

בדיקת נכסים מקרקעין עם חברה המתמחה בתחום

אם אתם מחפשים מידע נוסף לגבי בדיקת נכסים מיסוי מקרקעין או שאתם מחפשים חברה מקצועית ומנוסה, עבור ביצוע בדיקת גודל נכס צרו קשר, כאן באתר עם חברת זה בדק. החברה מוכרת בתחום בזכות הניסיון והידע המקצועי הנרחב שצברה עם בדיקות שונות, כגון בדיקת נכסים מקרקעין לאורך השנים. חברת זה בדק מספקת במקביל ייעוץ משפטי משלים ויכולה לסייע בעת הצורך בהליכים לתיקון הליקויים מול החברות הקבלניות.

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן