השירותים שלנו

חברה לבדיקת מבנים מסוכנים

מהי חברה לבדיקת מבנים מסוכנים

רבות נשמע בכלי התקשורת על סכנות שונות שהתגלו בניינים רבים ברחבי הארץ, בין אם מדובר בבניין מסחרי או פרטי. סכנות אלו יכולות להיות מגוונות עם רקע שונה, אך כולן כאחת שמות חיי אדם במבחן ועל כן עלינו לגלות אחריות רבה בתור דיירי או בעלי הבניין ולבצע בדיקת מבנים מסוכנים, אפילו אם קיים חשש קטן.

מהו מבנה מסוכן

מבנה מסוכן לרוב מוכרז ככזה על ידי מהנדס מטעם הרשויות. בניין מסוכן יכול להיות כזה ממגוון סיבות, כמו סדקים רבים ועמוקים ביסודות הבניה, בעיות מקיפות בחשמל שטמון בתוך קירות הבניין, נזקי שריפה ועוד. כל בעיה כזו יכולה להוביל לנזק עצום שיכול להיגרם ללא אזהרה לאלו שנמצאים באותו מקום, או אפילו לקריסה של ממש.

מה תפקידה של חברה לבדיקת מבנה מסוכן

חברה המתמחה בדיקת מבנה מסוכן תפקידה לאשש או להפריך בדיוק את כל המקרים שציינו מעלה. כמו כן, היא לרוב מהווה חוות דעת שניה עבור בעליי בניינים שהכריזו על הנדל”ן שלהם בתור מסוכן. לעיתים, מומלץ לקבל חוות דעת נוספת של חברה לבדיקת מבנה מסוכן, על מנת לוודא שאכן יש טענה בסיסית ונכונה כאן, או לגלות אחריות מלאה טרם אכלוס בניין, או על מנת למצוא עוד בעיות אם חוות דעת ראשונית דווקא לא הייתה לגמרי מקיפה ומספקת.

איפה יש חברה המתמחה בדיקת מבנה מסוכן

חוות דעת של מהנדס מהרשויות, שהבניין מסוכן, עלולה להיות הרסנית עבור בעל הבניין בעיקר מבחינה כלכלית. במידה וישנו חשד שהדבר לא באמת נכון או היקפו באמת גדול, מומלץ לשכור את שירותיה של חברה לבדיקת מבנים מסוכנים וזו כמובן “זה בדק”. חברה זו פועלת מזה שנים רבות בתחום הבינוי ומספקת שירות אמין ויסודי לאיתור מבנים מסוכנים ואף שיקומם במידת האפשר.

לסיכום

בניין שיכול להוות סכנה מכל בחינה צריך להיבדק באופן מקיף, גם אם מדובר בנזק כלכלי עבור הבעלים. למרות זאת, מאד מומלץ תמיד לקבל חוות דעת שניה ומקצועית מטעמנו, דרך חברה לבדיקת מבנים מסוכנים. כך נוכל להיות בטוחים שהקביעה היא אכן נכונה ואז נוכל לפעול כמיטב יכולתנו על מנת לפצות את העירייה וגם לתקן ולשפץ את הבניין בהתאם לתקנות הבטיחות הקבועות בחוק.

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן