השירותים שלנו

ליקוי בניה למרפסת

על החשיבות של איתור ליקוי בניה למרפסת

איתור ליקוי בניה למרפסת יכול להיות קריטי בגלל הסכנה הגדולה שבמרפסת לא תקינה לדרים בבית, לדיירים מהקומות מתחתיהם ולעוברים והשבים ברחוב. בדק בית למרפסת כולל, מלבד הבטיחות של המרפסת וחוזקה בהתאם לתקנים הנדרשים, גם איתור בעיות איטום. כאשר האיטום נעשה באופן לא מקצועי, מי גשמים מהמרפסת, יכולים לגרום לנזקים ברצפות ובקירות ואף לשרשרת של נזקים וליקויים, שהטיפול בהם בהמשך יכול להיות משמעותי מבחינה כלכלית.

אספקטים בטיחותיים

במהלך בחינת ליקוי בניה למרפסת במסגרת הליך בדק בית, על המהנדס לכסות את האספקטים הבטיחותיים. הוא בודק את החיבורים של המרפסת אל המבנה ואת ההתאמה של העבודה שבוצעה בפועל, לדרישות הבטיחותיות וההנדסיות, כפי שאלו הוגדרו מראש. בנוסף עליו לוודא את התקינות של המעקה בהתאם לתקנים המוכרים. אישור של הבוחן שמהבחינה הבטיחותית, לא נמצאו ליקוי בניה למרפסת יכול להשרות ביטחון עבור השוהים בה.

אספקטים נוספים

איתור ליקוי בניה למרפסת נועד גם למצוא רטיבות נסתרת ולוודא את האפקטיביות של האיטום במרפסת. בהקשר זה המהנדס אף מוודא שהשיפועים והניקוזים ברצפת המרפסת, נעשו באופן נכון מבחינה הנדסית. עליו לוודא שהמים מכל המרפסת, יורדים לכיוון הניקוז ואין מקומות בהם יכולים להצטבר מים עומדים. גם הניקוז עצמו צריך להיבדק, יש לוודא את הגודל והקוטר של הצינורות ואת מיקומם, על מנת לוודא שמערכת הניקוז תפעל היטב, גם בימים הגשומים ביותר של החורף הישראלי.

תיקון או פיצוי

כאמור, בדיקת בטיחות ואיטום המרפסת היא חשובה ולכן יש משמעות לגורם המבצע עבורכם את בדק הבית, בכלל כולל המרפסת. מומלץ לבחור החברה וותיקה ומקצועית שתסכם עבורכם את תוצאות הבדיקה בדו”ח מסכם בו יפורטו כל הליקויים. בדו”ח המהנדס יציין גם הערכות מחיר לביצוע של התיקונים השונים. קבלת סיכום בדק הבית שנעשה בידי גורם מקצועי מוכר, יאפשר לכם לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים ובמידה והוא יסרב לעשות זאת, תוכלו לתבוע ממנו פיצויים בבית המשפט, תוך שאתם מתבססים על הדו”ח.

איתור ליקוי בניה למרפסת עם חברה המתמחה בתחום

אם אתם מחפשים חברה מנוסה ומקצועית עבור ביצוע בדק בית הכולל, איתור ליקוי בניה למרפסת כדאי לכם להיעזר בחברת זה בדק. לחברה ניסיון רב שנים בביצוע של ביקורות לליקויי בניה. חברת זה בדק מציעה בנוסף, ייעוץ משפטי לגבי דרכי הפעולה שלכם בהתאם לתוצאות הבדיקה.

עברתם לדירה חדשה?
רוצים לבדוק אם יש ליקויים בבניה?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם

דילוג לתוכן